top of page

O NÁS

 HateFree Academy je organizace, která si vytyčila nelehký úkol v podobě regulace a osvěty v oblasti toxicity na internetu, především pak ve hrách. Propojení reálného a online světa je čím dál významnější a virtuální prostředí, ať už v podobě počítačových her, sociálních sítí, nebo třeba různých diskuzních platforem, se stává místem, kde každá další generace tráví více a více času. Na druhou stranu, na rozdíl od reálného světa, v tom virtuálním neplatí téměř žádná pravidla a každý v něm může vystupovat de facto anonymně, za hradbou svojí IP adresy a bez pocitu zodpovědnosti za svoje chování a svoje činy. Přitom dopady na rozvoj a psychiku lidí nejsou zdaleka jen „virtuální”…

Hatefree_logo_Pruhledne pozadi_male.png

  HateFree Academy je první československou organizací, která se aktivně staví do role autority. Vytyčuje hranice, hlídá je a podniká kroky v oblasti školení, osvěty a výchovy. Nechceme si hrát na slušňáky, ale chceme, aby život v online světě přinášel radost, lidé měli možnost využít jeho potenciál, hraní her rozvíjelo týmovou hru a ne aby zašlapávalo nejslabší, nebo nejvýraznější jedince. Rodiče by podle nás měli mít možnost vybrat, kde bude jejich dítě trávit čas a měli by mít jistotu, že někdo za ně toto prostředí hlídá. Naší snahou je, aby e-sportové týmy byly pro mladé lidi vzorem nejen kvůli jejich výkonům, ale také díky morálním hodnotám, které zastávají.

Je snadné být v online světě toxický, protože zdánlivě nehrozí žádné následky. Ale stejně tak je tím pádem snadné být #hatefree a postavit se toxicitě čelem. Čím víc nás bude, tím víc se ze slušného chování bude stávat norma, tak jako je tomu v reálném životě.

Za projektem stojí parta 4 kamarádů, kde ale každý má za sebou silné zázemí a zkušenosti, ať už v oblasti koučování, řízení firem a lidí, nebo technologií.

 

Chcete nás kontaktovat a dozvědět se víc, přijďte k nám na DISCORD nebo pište zde.

Pilire.PNG
bottom of page