top of page

O NÁS

 HateFree Academy je organizace, která si vytyčila nelehký úkol v podobě regulace a osvěty v oblasti toxicity na internetu, především pak ve hrách, ale celkově v online prostředí. Propojení reálného a online světa je čím dál významnější a virtuální prostředí, ať už v podobě počítačových her, sociálních sítí, nebo třeba různých diskuzních platforem, se stává místem, kde každá další generace tráví více a více času. Na druhou stranu, na rozdíl od reálného světa, v tom virtuálním neplatí téměř žádná pravidla (pokud pomineme extrémní případy, jako prodej zbraní drog, apod.) a každý v něm může vystupovat de facto anonymně, za hradbou svojí IP adresy a bez pocitu zodpovědnosti za svoje chování a svoje činy. Přitom dopady na rozvoj a psychiku lidí nejsou zdaleka jen virtuální…

 HateFree Academy je první československou organizací, která se aktivně staví do role autority, která vytyčuje hranice, hlídá je a podniká kroky v oblasti školení, osvěty a výchovy. Nechceme si hrát na slušňáky, ale chceme, aby život v online světě přinášel radost, aby lidé měli možnost využít jeho potenciál, aby hraní her rozvíjelo týmovou hru a ne aby zašlapávalo nejslabší, nebo nejvýraznější jedince. Chceme, aby rodiče měli možnost vybrat, kde bude jejich dítě trávit čas,  a aby měli jistotu, že někdo za ně toto prostředí hlídá. Chceme, aby esportové týmy byly pro mladé lidi vzorem nejen kvůli jejich výkonům, ale také díky morálním hodnotám, které zastávají.

 Je snadné být v online světě toxický, protože zdánlivě nehrozí žádné následky. Ale stejně tak je tím pádem snadné být #hatefree a postavit se toxicitě čelem. Čím víc nás bude, tím víc se bude ze slušného chování stávat norma, tak jako je tomu v reálném životě.

 Za projektem stojí parta 4 kamarádů, kde ale každý má za sebou silné zázemí a zkušenosti, ať už v oblasti koučování, řízení firem a lidí, nebo technologií.

bottom of page