top of page
Vyhledat

GAME ACADEMY - z nenávisti nikdy nevzejde úspěch


Gamingový segment zažívá v posledních letech obrovský boom, a tak asi není překvapením, že na vzestupu je i profesionální herní koučink. O novém projektu, který nabízí lekce s kouči, ale zdaleka ne jen to, jsme si říkali s spoluzakladatelem ambiciózního projektu s názvem Game Academy, Makym.
Kdy jste začal přemýšlet nad založením herní akademií, a co Vás k tomu vedlo?


Myšlenka na založení projektu spojeného s e-sportem a gamingu obecně, začala na konci roku 2020. Tehdy měl celý projekt úplně jiné obrysy a vlastně i samotnou podstatu. Časem se ale všechno začalo krystalizovat, měnit a vytvářet do současné podoby. Zásadní pro nás bylo to, když jsme si začali uvědomovat, kam až by šlo zajít, a co všechno by se dalo dělat.


Jaké byly začátky?


Každý, kdo někdy zakládal jakýkoli projekt ví, že jaké jsou začátky. Člověk si vše představuje úplně jinak, než to ve skutečnosti je. Několikrát jsme měnili strategie, snadno pozměnily i tým, i když se dá říci, že na Game Academy pracují titíž lidé už od začátku.


Kdo tedy za Game Academy stojí?


Jsme čtyři kluci, kterých by Wikipedia označila za lidi v tzv. mladém věku (smích). Řekl bych, že máme nadprůměrné zkušenosti z obchodu, marketingu, projektových řízení, koučingu a mentoringu. To říkám proto, že tyto zkušenosti jsou lemovány velmi stresem, pádem, úspěchem i neúspěchem, a jedním z našich cílů je přenést to, co nám dalo do života, na současnou mladou generaci lidí.


V čem jste jiný než konkurence?


Skoro ve všem (smích). Naše konkurence má tu nespornou výhodu, že pocházejí z "herního" světa. My všichni hry sice hrajeme, ale jen jako zpestření několik mála večerů po dlouhém pracovním dni. Naší velkou výhodou jsou ale již zmíněné podnikové, projektové a odborné zkušenosti. To, kde naše konkurence končí, je pro mě špička ledovce. Lekce s kouči a různých workshopů je sice zajímavá věc, ale není to nic, kvůli čemu bych přemýšlel nad založením firmy, a do čeho bych chtěl dát velkou část svého vlastního finančního kapitálu. Plány, které s Game Academy máme jdou daleko za hranicí toho, co je v Česku a na Slovensku k vidění, a dále za hranicí toho, co kdy bude dělat naše konkurence. Proto jsem hrozně moc rád za každého kouče a hráče, kteří přijdou k nám na Discord, a ti kteří jsou v tom již s námi od začátku. To jsou věci, které si my budeme pamatovat a tito lidé budou mít v budoucnu určitě nějaké výhody.


A můžete nám tedy naznačit, co máte za plány?


Já bohužel nemohu ani naznačovat. Už se mi mnohokrát osvědčilo, že velké věci mají být mluvené v ten pravý čas. Ale jak jsem zmiňoval, lekce s kouči, workshopy a tréninkové plány, to je něco, co chceme dělat kvalitně, levně a tím pádem i pro nejširší masy lidí, ale zároveň je to pro nás pouze prvních sto metrů, za kterými nás čeká celý maratón .


Všiml jsem si ve vašich marketingových kampaní a dovětkem #hatefreegaming, mohl byste to vysvětlit?


Ano, je to taková hlavní myšlenka, kterou se snažíme už od počátku ukazovat. Myslíme si, že nikdo si nezaslouží být terčem hejtu, nadávek nebo cílové šikany v jakékoli podobě. Každému něco z nás nejde, každý z nás s něčím začínal a nebyl v tom úplně nejlepší, a to co je za terčem šikany je špatně. Může to mít následky nejen na tom člověku, který je cílem nenávisti, obzvláště pokud je to mladý člověk, který tu informaci může zpracovat velmi subjektivní, ale má to vliv i na ty, kteří tu toxicitu vypouštějí. Z nenávisti nikdy nevzejde úspěch, navíc naše scéna je tak malá, že s toxickým chováním daleko nikdo nedojde. Pár let vám to projde, ale dříve či později na to můžete narazit, a bude vás to bolet. Vidím to v byznysu, ale děje se to všude, a kdo se chová jako by to tak nebylo, ten to v životě nikam nedotáhne, a tím pádem si to ani nezaslouží. Chceme mimo toho vybudovat kvalitní komunitu, v níž se všichni budou cítit dobře, budou si moci najít nové přátele a spoluhráče, ale bude to i místo, kde si vyslechneme jejich problémy. Mnoho mladých lidí se stěhuje z reálného života právě do toho virtuálního, aby utekli před různými problémy. Vše jsou pro nás velmi cenné a světlé momenty.


Co je Vaším cílem do budoucna?


Mít pozitivní vliv na celou jednu generaci lidí.


Jaké můžeme od Game Academy očekávat další kroky?


Pokud se vrátíme k té závodní terminologii, tak na první stovce metrů můžeme čekat soutěže, Discord Nitra zdarma, různé akce na lekce s kouči, propracované tréninkové plány, zajímavé workshopy a spoustu netradiční zábavy na našem Twitch kanály. To vše buď zdarma, nebo za super ceny. O tom maratonu si můžeme říci někdy příště.

32 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page